More

  Млада девојка избодена во центарот на Скопје

  МВР информира дека млада девојка била избодена во центарот на Скопје.

  Утрово полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода С.М., затоа што околу 00.15 часот на бул. „Гоце Делчев“ физички ја нападнал С.Д.(24) од Скопје и со остар предмет ѝ нанел повреда.

  По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок, соопштија од полицијата.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  14.8 ° C
  14.8 °
  14.8 °
  88 %
  1kmh
  0 %
  Sat
  37 °
  Sun
  33 °
  Mon
  21 °
  Tue
  29 °
  Wed
  28 °
  spot_imgspot_img