More

  Украински воен авион со 14 лица денеска се урна јужно од Киев

  Украински воен авион со 14 лица денеска се урна јужно од Киев, соопшти службата за итни случаи.

  Службата соопшти дека „се уште одредува колку луѓе загинале“.

  Инцидентот се случил на околу 20 километри јужно од Киев, по извештаите за напад на неколку локации низ градот.

  Засега не е јасно дали авионот бил погоден од руски сили.

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  scattered clouds
  -1.2 ° C
  -1.2 °
  -1.2 °
  59 %
  1.5kmh
  40 %
  Wed
  1 °
  Thu
  2 °
  Fri
  5 °
  Sat
  6 °
  Sun
  7 °
  spot_imgspot_img