More

  Општа мобилизација во Украина, мажите не смеат да ја напуштат земјата

  Украинскиот претседател Володимир Зеленски нареди општа мобилизација, јавија украински медиуми.

  Зеленски потпишал декрет со кој се наредува мобилизација на сите регрути и резервисти на целата територија на Украина.

  Поради воената состојба , украинското министерство за внатрешни работи им забрани на мажите на возраст од 18 до 60 години да ја напуштат земјата.

   

  извор/фото: агенции

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  30.8 ° C
  30.8 °
  30.8 °
  35 %
  1kmh
  20 %
  Thu
  29 °
  Fri
  35 °
  Sat
  36 °
  Sun
  26 °
  Mon
  20 °
  spot_imgspot_img