More

  Хакирана страницата Russia Today

  Најголемата анонимна хакерска група „The Anonymous“ пред неколку минути на Твитер објави дека ја хакирале и ја срушиле страницата Russia Today. Колективот Анонимуси ја отстрани веб-страницата на руската пропагандна станица RT News. – објавија тие на Твитер. Сите веб-страници на провладините медиумски агенции во моментов се недостапни.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  28.8 ° C
  28.8 °
  28.8 °
  42 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  26 °
  Fri
  35 °
  Sat
  36 °
  Sun
  26 °
  Mon
  20 °
  spot_imgspot_img