More

  Судот не ги прифатил разговорите на Боки 13 со Заев

  Судот на денешното рочиште не прифати ниту еден доказ на одбраната во случајот „Меѓународен сојуз“.

  Одбраната на Бојан Јовановски за „Република“ објаснува дека денеска се потврдило тоа и што било очекувано-дека судечкиот совет нема да придфати клучни докази кои се однесуваат на разговори на членови на поранешната но и на актуелната со познатиот Бојан Јовановски меѓу кои со најважниот, Зоран Заев.

  Отфрлени се сите предлози на обраната и тоа тие остануваат практично без никакви докази. Дополнително, судот судот прифати некои од предлозите на Обвинителството.

  Бојан Јовановски побара како докази да се презентираат повеќе комуникаци меѓу него и поранешни функционери на власта од вацап апликацијата како што се Љупчо Николовски, Стефан Богоев, Мила Царовска и др.

  извор: Република 

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  0.8 ° C
  0.8 °
  0.8 °
  75 %
  1kmh
  20 %
  Fri
  3 °
  Sat
  7 °
  Sun
  0 °
  Mon
  -0 °
  Tue
  2 °
  spot_imgspot_img