More

  Бајден нема да испраќа војници во Украина

  Американскиот претседател Џозеф Бајден синоќа изјави дека нема да испрати американски војници во Украина, бидејќи не сака да ги стави Американците во позиција да водат војна со Русија, соопшти Белата куќа.

  Тој оцени дека рускиот претседател Владимир Путин не успеал во својата цел да го подели Западот и рече дека НАТО ќе продолжи да ја држи отворена вратата за европските земји кои ги споделуваат нивните вредности и кои еден ден би можеле да побараат членство во Алијансата.

   

  извор/фото: агенции

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  17.8 ° C
  17.8 °
  17.8 °
  82 %
  0.5kmh
  75 %
  Tue
  28 °
  Wed
  28 °
  Thu
  27 °
  Fri
  28 °
  Sat
  19 °
  spot_imgspot_img