More

  (ВИДЕО) Украинка кон руски војник: Што бараш во нашата земја?

  Украинка вчера застанала пред двајца тешко вооружени руски војници и ги прашала што прават во нејзината земја. Видеото набрзо стана вирално на социјалните мрежи.

  „Што бараш во нашата земја? таа му се развика на војник во пристанишниот град Хеническ на Азовското Море додека тој се обидуваше да ја смири. Таа замина, а потоа се врати и му рече:

  „Треба да ставите семки од сончоглед во џебовите за да растат на украинска почва откако ќе умрете“, изјави таа за Daily Mail.

  Жената стана сензација на Твитер, а повеќето ја пофалија за „необичната храброст“ и изразија поддршка за неа.

   

  извор/фото: агенции

   

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  20.8 ° C
  20.8 °
  20.8 °
  73 %
  0kmh
  0 %
  Sat
  36 °
  Sun
  32 °
  Mon
  24 °
  Tue
  29 °
  Wed
  19 °
  spot_imgspot_img