Претседателот на Државната Дума – Володин тврди дека Зеленски го напушти Киев

0
735

Претседателот на Државната Дума Вјачеслав Володин тврди дека претседателот на Украина Владимир Зеленски го напуштил Киев и отишол во Лавов.

Претходно во обраќање преку социјалните мрежи украинскиот претседател Володимир Зеленски одби да се евакуира од Киев, велејќи: „Борбата е тука, ми треба муниција, а не транспорт“.