More

  Претседателот на Државната Дума – Володин тврди дека Зеленски го напушти Киев

  Претседателот на Државната Дума Вјачеслав Володин тврди дека претседателот на Украина Владимир Зеленски го напуштил Киев и отишол во Лавов.

  Претходно во обраќање преку социјалните мрежи украинскиот претседател Володимир Зеленски одби да се евакуира од Киев, велејќи: „Борбата е тука, ми треба муниција, а не транспорт“.

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  7.8 ° C
  7.8 °
  7.8 °
  42 %
  4.1kmh
  20 %
  Fri
  8 °
  Sat
  7 °
  Sun
  1 °
  Mon
  -0 °
  Tue
  2 °
  spot_imgspot_img