Песков: Украина одби преговори, операцијата ќе продолжи

0
507

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков изјави дека украинската страна ги отфрлила преговорите, а планот за операции на Армијата на Руската Федерација ќе продолжи.

„Путин им нареди на војниците да ја прекинат операцијата на Украина, но таа продолжи откако Киев одби да преговара“, рече Песков.