More

  Песков: Украина одби преговори, операцијата ќе продолжи

  Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков изјави дека украинската страна ги отфрлила преговорите, а планот за операции на Армијата на Руската Федерација ќе продолжи.

  „Путин им нареди на војниците да ја прекинат операцијата на Украина, но таа продолжи откако Киев одби да преговара“, рече Песков.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  3.6kmh
  0 %
  Wed
  28 °
  Thu
  28 °
  Fri
  29 °
  Sat
  29 °
  Sun
  29 °
  spot_imgspot_img