More

  Јулија Тимошенко го зеде оружјето во раце

  Поранешната украинска премиерка, Јулија Тимошенко денеска на својот Инстаграм профил објави фотографија со автоматско оружје во рацете.

  На фотографијата Тимошенко позира со пет вооружени мажи.

  Пораката со фотографијата е исто така многу јасна: „Украина ќе пружи отпор. Руски воени бродови, е*ете се!“

  Да потсетиме, Јулија Тимошенко од Судот во Киев беше осудена на седум годишна затворска казна

  Судот во Киев ја осуди Јулија Тимошенко на седум години затвор поради злоупотреба на службена должност, па во 2014-та година после соборувањето на Виктор Јануковиќ од власт, украинскиот Парламент ја одобри измената во Кривичниот кодекс, со што и беше овозможено ослободувањето на експремиерката Тимошенко, по повеќе од две години минати во затвор.

   

  извор/фото: агенции

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  17.8 ° C
  17.8 °
  17.8 °
  82 %
  0.5kmh
  75 %
  Tue
  28 °
  Wed
  28 °
  Thu
  27 °
  Fri
  28 °
  Sat
  19 °
  spot_imgspot_img