More

  Зеленски: Турција забрани влез на руски бродови во Црно Море

  Во објава на Твитер, Зеленски изразил благодарност до турскиот колега Реџеп Таип Ердоган и турскиот народ за одлуката.

  „Благодарен сум на мојот пријател, претседателот Ердоган, како и на турскиот народ за нивната силна поддршка. Забраната за преминување на руски воени бродови во Црното Море и значителната воена и хуманитарна помош се исклучително важни денес. Народот на Украина никогаш нема да го заборави тоа“, рече Зеленски.

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  -0.2 ° C
  -0.2 °
  -0.2 °
  47 %
  8.2kmh
  75 %
  Sun
  -0 °
  Mon
  0 °
  Tue
  2 °
  Wed
  2 °
  Thu
  -1 °
  spot_imgspot_img