More

  Задорожњук: Целиот свет е во шок од руското лудило, секој треба да и помогне на Украина како што може

  Целиот свет е во шок од руското лудило. Рускиот режим е признат како најголема закана за безбедноста. Русија има една од најголемите армии во светот, а Украина најдобрата. Никој толку жестоко и посветено нема да војува како оние кои ја заштитуваат својата земја, истакна во видео пораката амбасадорката на Украина во Македонија, Наталија Задорожњук.

  Посочи дека нивните војници не се предаваат, но реална помош им е потребна.

  -Реална помош, со оружје, економска, финансиска. Ова лудило треба да се запре. Веќе втор ден се бомбардира Киев. Тие ја освоија нуклеарната централа Чернобил. Ние се држиме, но тешко е сами да опстопиме против нив. Секој треба да и помогне на Украина како што може, посочи Задорожњук.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  28.8 ° C
  28.8 °
  28.8 °
  42 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  26 °
  Fri
  35 °
  Sat
  36 °
  Sun
  26 °
  Mon
  20 °
  spot_imgspot_img