More

  Турција не донела одлука за забрана за премин на руските бродови преку Босфор и Дарданели

  Исто така, руската амбасада во Турција наведува дека не добила официјално известување од Турција за затворање на морето за руските воени бродови, пренесе Интерфакс. Претходно, украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека Турција се повлекла од таков потег, пренесе Ројтерс.

  Турција, која ги контролира мореузите што ги поврзуваат Медитеранот и Црното Море, официјално не објави никаква забрана за руски воени бродови.

   

  извор/фото: агенции

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  14.8 ° C
  14.8 °
  14.8 °
  88 %
  1kmh
  0 %
  Sat
  37 °
  Sun
  33 °
  Mon
  21 °
  Tue
  29 °
  Wed
  28 °
  spot_imgspot_img