More

  Конвој долг 64 километри кон Киев, се очекува голема офанзива

  Руските трупи, судејќи според сателитските сними, напредуваат кон украинскиот главен град, Киев, а конвојот кој се приближува е долг речиси 64 километри.

  Ова го покажуваат снимките на американската сателитска компанија Максар. Како што пресметале, конвојот е долг 64 километри и се приближува кон Киев, град којшто се уште е под контрола на украинската влада.

  Максар тврди дека конвојот вклучува стотици оклопни возила, тенкови, топови што ги влечат камиони и други возила.

  извор/фото: агенции
  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  14.8 ° C
  14.8 °
  14.8 °
  88 %
  1kmh
  0 %
  Sat
  37 °
  Sun
  33 °
  Mon
  21 °
  Tue
  29 °
  Wed
  28 °
  spot_imgspot_img