More

  Противтенковски ракетни фрлачи денеска пристигнаа во Украина

  „Се известува дека денеска во Украина пристигнала нова залиха британски NLAW и американски противтенковски ракетни фрлачи FGM-148 „Javelin“ пишува во објавата.

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  0.8 ° C
  0.8 °
  0.8 °
  75 %
  1kmh
  20 %
  Fri
  3 °
  Sat
  7 °
  Sun
  0 °
  Mon
  -0 °
  Tue
  2 °
  spot_imgspot_img