More

  (ВИДЕО) Нападната главната телевизиска куќа во Киев

  Главната телевизиска кула во Киев, главниот град на Украина, денеска беше погодена од проектил.

  Украинското МВР соопшти дека во нападот е оштетена операмата и дека „каналите нема да работат извесно време“.

  Како што објави на Твитер „Киев пост“, постои голема веројатност Русија да се обиде да ја уништи комуникациската инфраструктура.

   

  извор/фото: агенции

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  3.6kmh
  0 %
  Wed
  28 °
  Thu
  28 °
  Fri
  29 °
  Sat
  29 °
  Sun
  29 °
  spot_imgspot_img