Продолжува со работните обврски по прележувањето на короната

0
259

Кралицата Елизабета (95) викендов уживала со своето семејство иако пред нешто повеќе од седум дена беше позитивна на коронавирус. Имено, таа е видена како се вози во автомобил во Фрогмор.

Таа отишла таму затоа што таму се собраале помладите членови на нејзиното семејство, принцезата Беатрис, нејзината ќерка Сиена и војводата и војвотката од Кембриџ, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон и нивните три деца.

Доверливи извори открија дека кралицата „добро закрепнува“, а минатата недела откажала голем број ангажмани додека била во изолација.

 

извор/фото: агенции