More

  Продолжува со работните обврски по прележувањето на короната

  Кралицата Елизабета (95) викендов уживала со своето семејство иако пред нешто повеќе од седум дена беше позитивна на коронавирус. Имено, таа е видена како се вози во автомобил во Фрогмор.

  Таа отишла таму затоа што таму се собраале помладите членови на нејзиното семејство, принцезата Беатрис, нејзината ќерка Сиена и војводата и војвотката од Кембриџ, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон и нивните три деца.

  Доверливи извори открија дека кралицата „добро закрепнува“, а минатата недела откажала голем број ангажмани додека била во изолација.

   

  извор/фото: агенции

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  17.8 ° C
  17.8 °
  17.8 °
  82 %
  0.5kmh
  75 %
  Tue
  28 °
  Wed
  28 °
  Thu
  27 °
  Fri
  28 °
  Sat
  19 °
  spot_imgspot_img