More

  Украина добива статус на членка кандидат за ЕУ

  Европскиот парламент ја усвои резолуцијата со која на  Украина и дава статус, кандидат за чланство во Европската Унија

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  14.8 ° C
  14.8 °
  14.8 °
  88 %
  1kmh
  0 %
  Sat
  37 °
  Sun
  33 °
  Mon
  21 °
  Tue
  29 °
  Wed
  28 °
  spot_imgspot_img