More

  „Гугл“ ја отстрани „Раша тудеј“ од пребарувачот на вести

  „Гугл“ ја отстрани руската државна Раша тудеј од својот пребарувач на вести, јавува Би-би-си.

  „Во оваа тешка криза, преземаме вонредни мерки за да го запреме ширењето на дезинформации и да ги попречиме кампањите за дезинформација на интернет“, рече Кент Вокер, претседател за глобални прашања на Google.

   

  извор/фото: агенции

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  0.8 ° C
  0.8 °
  0.8 °
  75 %
  1kmh
  20 %
  Fri
  3 °
  Sat
  7 °
  Sun
  0 °
  Mon
  -0 °
  Tue
  2 °
  spot_imgspot_img