More

  (ВИДЕО) Бајден со нов гаф!

  Американскиот претседател Џозеф Бајден за време на годишното обраќање пред Конгресот за состојбата на нацијата направи гаф кој ги разбранува социјалните мрежи. Зборувајќи за ситуацијата во Украина, тој ги помеша Украинците со Иранците, пишуваат медиумите.

  „Путин може да го опколи Киев со тенкови, но никогаш нема да ги освои душите и срцата на иранскиот народ“, рече Бајден, веројатно мислејќи на украинскиот народ.

  На социјалните мрежи набрзо се појави видео на кое се гледа како потпретседателката на САД, Камала Харис во моментот на гафот на Бајден стои зад него тивко кажувајќи „украински“.

  На социјалните мрежи се појавија и коментари во кои корисниците прашуваат: „Што по ѓаволите рече?“.

   

  извор/фото: агенции

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  14.8 ° C
  14.8 °
  14.8 °
  88 %
  1kmh
  0 %
  Sat
  37 °
  Sun
  33 °
  Mon
  21 °
  Tue
  29 °
  Wed
  28 °
  spot_imgspot_img