More

  Загинал украинскиот генерал Красиљников

  Портпаролот на армијата на Доњецката Народна Република, Едуард Басурин, соопшти дека шатбот на оперативно-тактичката група „Север“ на оружените сили на Украина е уништен во заедничка офанзива на руските сили и народните милиции на Доњецката и Луганската Народна Република.

  Поголемиот број штабни офицери загинаа. Според нашите разузнувачки информации, меѓу загинатите е и командантот на групата „Север“, генерал Дмитриј Красиљников – изјави Басурин.

   

  Република.мк

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  14.8 ° C
  14.8 °
  14.8 °
  88 %
  1kmh
  0 %
  Sat
  37 °
  Sun
  33 °
  Mon
  21 °
  Tue
  29 °
  Wed
  28 °
  spot_imgspot_img