More

  Какви слики гледаме на интернет, Србин oбјавил слики од бомбардирањето во Србија и ги опишал како настани од Украина

  На социјалните мрежи секојдневно се објавуваат снимки и фотографии од воените области во Украина од страна на украниските власти и луѓето кои се присутни на настаните, додека набљудувачите надвор од Украина ги бираат своите страни, жалат по жртвите, се ужаснуваат од снимките од бомбардирањата, тагуваат поради потресните сведоштва.

  На светските медиуми се појавуваат слики од деца, урнати куќи, запалени згради. Ги пренесоа како фотографии од рускиот напад на Украина. А всушност ги објави еден Србин, објави Слободен пачат. 

  „Синоќа на неколку сајтови во Америка, Британија и Австралија закачив фотографии од бомбардирање и го замолив народот да го осуди, што и го направија. На крајот пред да ме избришат им се заблагодарив и напишав дека тоа се фотографии кога тие во 1999 година ја бомбардираа Србија“, објави на својот фејсбук Владан Миличевиќ.

  извор: Слободен пачат. 

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  3.6kmh
  0 %
  Wed
  28 °
  Thu
  28 °
  Fri
  29 °
  Sat
  29 °
  Sun
  29 °
  spot_imgspot_img