More

  Руското Министерство за одбрана: Воздушната одбрана на украинските вооружени сили е потисната

  Руското Министерство за одбрана, цитирано од руската новинска агенција Интерфакс, соопшти дека „воздушната одбрана на украинските вооружени сили е потисната“, пренесува Би-Би-Си.

  Украинската војска претходно соопшти дека нејзините воздушни сили го одбиле воздушниот напад од Русија, потсетува Би-Би-Си.

  Министерството додава дека „украинските гранични сили не им пружиле отпор на руските единици“.

  Нема независна потврда за овие тврдења.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  28.8 ° C
  28.8 °
  28.8 °
  42 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  26 °
  Fri
  35 °
  Sat
  36 °
  Sun
  26 °
  Mon
  20 °
  spot_imgspot_img