More

  Еден загинат, еден повреден во Киев, во гранатирањата досега загинале најмалку седум лица,

  Сепаратистите поддржани од Русија презеле контрола врз два града во областа Луганск во Украина, додека украинското Министерство за внатрешни работи соопшти дека едно лице е убиено и едно рането во Киев, според извештаите на светски агенции.

  Украински извори информираат дека во руски гранатирања досега загинале најмалку седум лица, а деветмина се повредени.

  Претходно руското Министерство за одбрана соопшти дека воздушните бази и воената инфраструктура на Украина се неутрализирани.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  20.8 ° C
  20.8 °
  20.8 °
  73 %
  0kmh
  0 %
  Sat
  36 °
  Sun
  32 °
  Mon
  24 °
  Tue
  29 °
  Wed
  19 °
  spot_imgspot_img