More

  Семејството со бебе старо неколку дена, кое вчера тргна од Харков, се` уште е на пат за дома

  Семејството со бебе старо неколку дена, кое вчера тргна од украинскиот град Харков, се` уште е на пат за дома. Според информации на Телма, тие се наоѓаат близу границата со Молдавија и се очекува во текот на денот да ја напуштат Украина. Министерот за надворешни работи вели дека и други наши државјани веќе се приклучиле на конвоите за излез, а извлечени се и набљудувачите на ОБСЕ. Дел од граѓаните, особено тие што се наоѓаат во Киев, имаат проблем да стигнат до безбедносниот коридор.

  извор: Телма

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  scattered clouds
  -1.2 ° C
  -1.2 °
  -1.2 °
  59 %
  1.5kmh
  40 %
  Wed
  1 °
  Thu
  2 °
  Fri
  5 °
  Sat
  6 °
  Sun
  7 °
  spot_imgspot_img