More

  Фејсбук мрежата наменета за студенти се гаси

  Од Facebook објавија дека ќе ја згаснат својата социјална мрежа Campus, која стартуваше есента 2000 година. Станува збор за социјална мрежа во рамките на Facebook, која беше отворена само за луѓето со мејл адреса на факултет. Беше замислена како приватна мрежа на која студентите ќе можат да разменуваат информации со други студенти, да добиваат информации од факултет, но и да се забавуваат. Но, Campus не ги исполни очекувањата на Facebook и ќе биде изгасен на 10 март.

   

  Facebook ги извести корисниците на Campus со порака дека после 10. март сите нивни профили, објави и други податоци на Campus ќе бидат избришани. Корисниците кои сакаат ќе можат да ги преземат своите податоци на нивните компјутери.

   

  извор/фото: агенции

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  17.8 ° C
  17.8 °
  17.8 °
  82 %
  1.5kmh
  0 %
  Sat
  37 °
  Sun
  33 °
  Mon
  21 °
  Tue
  29 °
  Wed
  26 °
  spot_imgspot_img