More

  Украинска Правда: Украинскиот преговарач убиен во Киев, осомничен дека издавал тајни информации на Русија

  Украинска Правда денеска објави дека Денис Киреев, еден од украинските преговарачи вклучени во преговорите со Русија, е убиен во Киев.

  Според весникот, кој се повикува на високорангирани политички функционери, Киреев бил убиен додека украинските безбедносни сили се обидувале да го уапсат под сомнение за предавство.

  Извори на Правда наведуваат дека има „силни докази“ дека и дал тајни информации на Русија. Според изворите на Правда, Службата за безбедност на Украина имала цврсти докази за предавството на Киреев, вклучително и снимки од телефонски разговори.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  28.8 ° C
  28.8 °
  28.8 °
  42 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  26 °
  Fri
  35 °
  Sat
  36 °
  Sun
  26 °
  Mon
  20 °
  spot_imgspot_img