More

  (ВИДЕО) Автомобили заглавени во снег на коловозот на патникот правец Стража – Гостовар

  Возачите кои проаѓаат на превој Стража информираат дека обилниот снег го блокирал сообраќајот, додека на патот има заглавени камиони, но и автомобили.

  ЈП Македонија Пат се излезени на терен и се очекува во секој момент да ги одстранат остатоците од кашест снег на превоите каде е активна забраната.

  Апел за почитување на сообраќајната патна сигнализација, понесување зимска опрема и зимски пневматици

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  0.8 ° C
  0.8 °
  0.8 °
  75 %
  1kmh
  20 %
  Fri
  3 °
  Sat
  7 °
  Sun
  0 °
  Mon
  -0 °
  Tue
  2 °
  spot_imgspot_img