More

  (ВИДЕО) Автомобили заглавени во снег на коловозот на патникот правец Стража – Гостовар

  Возачите кои проаѓаат на превој Стража информираат дека обилниот снег го блокирал сообраќајот, додека на патот има заглавени камиони, но и автомобили.

  ЈП Македонија Пат се излезени на терен и се очекува во секој момент да ги одстранат остатоците од кашест снег на превоите каде е активна забраната.

  Апел за почитување на сообраќајната патна сигнализација, понесување зимска опрема и зимски пневматици

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  17.8 ° C
  17.8 °
  17.8 °
  82 %
  0.5kmh
  75 %
  Tue
  28 °
  Wed
  28 °
  Thu
  27 °
  Fri
  28 °
  Sat
  19 °
  spot_imgspot_img