More

  (ВИДЕО) Даниловски: Потребно е да се укинат сертификатите, но да останат препораките за маски во затворено за највозрасните и хронично болните, но не и во училиштата

  Маски во затворено за највозрасните и хронично болните, но не и во училиштата, предлага епидемиологот доктор Драган Даниловски кој денеска на „Канал 5“ разговараше за актуелната состојба со ковид пандемијата.

  Даниловски смета дека војната во Украина и бранот на бегалци нема значајно да ја наруши епидемиолошката состојба во која се наоѓа Макеоднија.

   

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  14.8 ° C
  14.8 °
  14.8 °
  88 %
  1kmh
  0 %
  Sat
  37 °
  Sun
  33 °
  Mon
  21 °
  Tue
  29 °
  Wed
  28 °
  spot_imgspot_img