Променливо облачно со врнежи од дожд попладне

0
270

Променливо облачно со локални врнежи од дожд и снег, слаби во централните делови од земјата и на југоистокот претежно од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен до северозападен правец.

УХМР