More

  Граѓаните на Тирана одржаа симболичен марш за поддршка на Украина

  Граѓаните на Тирана одржаа симболичен марш за поддршка на Украина. Организирани со џиновско знаме тие одржуваат симболичен марш во правец на украинската амбасада за да ја изразат својата поддршка на украинскиот народ.

  Под повикот стоп за војната и „Слава Украина“ што значи слава на Украина тие симболично протестираат против руската агресија.

  Видеото може да го погледнете на овој линк. 

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  scattered clouds
  -1.2 ° C
  -1.2 °
  -1.2 °
  59 %
  1.5kmh
  40 %
  Wed
  1 °
  Thu
  2 °
  Fri
  5 °
  Sat
  6 °
  Sun
  7 °
  spot_imgspot_img