More

  Дизелот поскапува за 10 денари а бензионот за 5,5 денари

  Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемуваат за 5,50
  денари/литар, во однос на малопродажните цени утврдени со одлуката за утврдување на највисоки
  малопродажни цени на нафтените деривати и горива за транспорт од 28.02.2022 година и со тоа
  малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 89,50 ден/лит, додека малопродажната цена на
  ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 91,50 ден/лит.

  Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), се зголемува за 10,00 денари/литар, во однос на
  малопродажната цена утврдена со одлуката за утврдување на највисоки малопродажни цени на
  нафтените деривати и горива за транспорт од 28.02.2022 година и со тоа малопродажната цена на
  ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 85,50 ден/лит.

   

  извор/фото: агенции

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  14.8 ° C
  14.8 °
  14.8 °
  88 %
  1kmh
  0 %
  Sat
  37 °
  Sun
  33 °
  Mon
  21 °
  Tue
  29 °
  Wed
  28 °
  spot_imgspot_img