More

  Тирана е „облечена“ со боите на украинското знаме

  Тирана утрово е „облечена“ со боите на украинското знаме во знак на солидарност од плоштадот Скендербеј до плоштадот Мајка Тереза.

  Во понеделникот, Советот на Тирана гласаше за именување на улица во Тирана, „Слободна Украина“.  Ова е улицата на која се наоѓаат амбасадите на Украина, Косово, Србија, но и на Русија.

  Сега оваа улица е покриена со знамето на Украина, што уште еднаш ја докажува официјалната поддршка на Тирана кон украинскиот народ.

  Видеото може да го погледнете на овој линк.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  17.8 ° C
  17.8 °
  17.8 °
  82 %
  0.5kmh
  75 %
  Tue
  28 °
  Wed
  28 °
  Thu
  27 °
  Fri
  28 °
  Sat
  19 °
  spot_imgspot_img