More

  (ВИДЕО) Во Тирана започнаа протести против поскапувањето

  Граѓански активисти во Тирана попладнево излегоа на улиците пред кабинетот на премиерот за да протестираат против поскапувањето. На протестот се приклучија и граѓани на Тирана, кои протестираа против поскапувањето на прехранбената кошница и горивото кое достигна неподносливо ниво.

  Граѓаните преку транспарентите испратија пораки од типот: „Потребни се три плати за да си дозволиш живот во Албанија“

  Додека пак, еден постар човек ги нарече политичарите во Албанија „криминалци“ велејќи дека:.

  „Мафијата на Еди Рама и албанските политичари ја нападнаа нашата земја со валкани пари и безброј дроги. „Тоа се одговорните луѓе, ова се најдолните и најзлобните луѓе на албанскиот народ.

  Видеото може да го погледнете на овој линк 

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  14.8 ° C
  14.8 °
  14.8 °
  88 %
  1kmh
  0 %
  Sat
  37 °
  Sun
  33 °
  Mon
  21 °
  Tue
  29 °
  Wed
  28 °
  spot_imgspot_img