More

  (ВИДЕО) Комичарот Флоријан Бинај: Ако Албанците се обединат можат да ги намалат даноците и да го добијат тоа што го заслужуваат

  Во Тирана се одржува масовен протестот на граѓаните против поскапувањето. Протестот е поддржан од многу познати личности. Меѓу нив е и актерот комичар Флоријан Бинај, кој рече дека секоја грешка што ја прави власта ја плаќа народот.

  Тој исто така наведува дека „Ако Албанците се обединат можат да ги намалат даноците и да го добијат тоа што го заслужуваат“.

  Видеото може да го погледнете на овој линк

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  3.6kmh
  0 %
  Wed
  28 °
  Thu
  28 °
  Fri
  29 °
  Sat
  29 °
  Sun
  29 °
  spot_imgspot_img