More

  Идната недела комисија за скандалозното однесување на Џафери

  Собранискиот спикер Талат Џафери најверојатно уште идната недела пред Комисијата за мандатно имунитетни и деловнички прашања ќе треба да го образложи своето скандалозно однесување кон собраниските служби, на кои по завршување на седницата им се дереше и ги навредуваше, а кое се емитуваше во живо на собранискиот канал.

  Претседателот на комисијата Панчо Минов за ТВ 24 вели дека комисија ќе има.

  – Ќе бидат запазени сите процедури и комисијата ќе ја закажам најбрзо што може според роковите. Најверојатно уште идната недела”, вели за Минов за ТВ 24

  Тој објаснува дека има правила по кои планира да се води во координација со собраниските служби. Според неофицијалните инфирмации на ТВ 24 од собраниски извори, Минов, se sretnal so Џафери во Собранието, детали од состанокот нема.

  Текстот во целост на: ТВ 24

  фото: Архива NEWS1.mk

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  47 %
  0kmh
  0 %
  Fri
  40 °
  Sat
  33 °
  Sun
  31 °
  Mon
  30 °
  Tue
  28 °
  spot_imgspot_img