More

  (ВИДЕО) Земјотрес од 6,1 степен во јужен Иран – најмалку петмина загинати

  Најмалку три лица загинале во земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтер во јужен Иран, јави државната телевизија.

  За жал, досега имавме три смртни случаи и осум повредени – изјави Мехрдад Хасанзадех, шеф на управата за вонредни состојби во провинцијата Хормузган на брегот на Персискиот Залив.

  Подоцна, билансот на жртви беше зголемен на пет потврдени загинати.

  видео: MIRROR now

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  34.8 ° C
  34.8 °
  34.8 °
  28 %
  1kmh
  0 %
  Fri
  40 °
  Sat
  33 °
  Sun
  31 °
  Mon
  30 °
  Tue
  28 °
  spot_imgspot_img