More

  Ужас во Србија: Внук ја силувал и претепал сопствената бабата која дошла да го чува

  71-годишна жена за време на викендот била силувана и претепана од нејзиниот внук (17) во српското гратче Алибунар. Како што пренесуваат српските медиуми, таа дошла во куќата во која се случил овој хорор за да ги чува своите три малолетни внуци бидејќи според неофицијални информации мајка им ги оставила, а татко им починал.

  Да не го преземеше старателството над нив, момчињата ќе завршеа во Домот за запуштени деца, пренесува „Телеграф“.

  Силувањето наводно го извршил најстариот внук во текот на изминатиот викенд.

  Кога бабата одбила да го направи тоа што тој ја побарал, внукот ја претепал и ѝ рекол дека ќе ја убие. Несреќната жена го пријавила случајот во полиција.

  Според последниот попис од 2011 година, во Алибунар има 3000 жители, од кои една третина се Романци.

  фото: Република 

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  16.8 ° C
  16.8 °
  16.8 °
  82 %
  0kmh
  100 %
  Mon
  19 °
  Tue
  24 °
  Wed
  25 °
  Thu
  25 °
  Fri
  27 °
  spot_imgspot_img