Адреса

Карпош Војвода Бр. 33 Охрид

Контакт
Top News Македонија Последни Вести

Прилепчанец осомничен дека одгледувал канабис во дворот на својата викендица

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице на возраст од 52

Top News Видеа Политика Последни Вести

(ВИДЕО) Стоилковски: Доколку СДСМ и ДУИ решиле да се справуваат со дивоградбите со багери, нека повелат и тука на Матка

      Доколку СДСМ и ДУИ решиле да се справуваат со дивоградбите на своја рака со багери, нека повелат

Top News Македонија Последни Вести

Трифун Костовски: Гувернерката Бежовска уште пред една година планирала да ја ликвидира „Еуростандард“, а не натера да вложиме 11 милиони евра

Бизнисменот Трифун Костовски упати јавен повик до претседателот Стево Пендаровски, премиерот Зоран Заев и претседателот на Собранието Талат Џафери. Тој

Top News Македонија Последни Вести

Покренато обвинение за поранешна пратеничка за незаконски патни трошоци

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за продолжено кривично дело – Измама во службата од член

Top News Македонија Последни Вести

Единаесет години од потонувањето на „Илинден“ во кој загинаа 15 туристи од Бугарија

Утре се навршуваат единаесет години од бродската несреќа што се случи на Охридското Езеро, кога при потонувањето на бродот „Илинден“

Top News Македонија Последни Вести

Банкарскиот сектор повторно на врвот на табелата по профитабилност

Македонскиот приватен сектор имаше нешто послабо прво полугодие од тековната година со помала добивка споредено со истиот период минатата година.

Top News Последни Вести Свет

Денеска Трамп ќе се сретне со Вучиќ и Хоти

Претседателот на САД, Доналд Трамп, денеска во Овалната соба во Белата куќа ќе се сретне со српскиот претседател Александар Вучиќ

Top News Македонија Последни Вести

Во „Еуростандард банка“ имало депозити поврзани со перење пари, со привилегирани камати, и на членови на одбори – тие нема да добијат ни денар обесштетување

Фондот за осигурување депозити конечно вчера во попладневните часови го доби од стечајниот управник Душко Тодевски списокот со штедачи од

Top News Македонија Последни Вести

(ФОТО) Запленети марихуана и стебла канабис во прилепско – дилерот притворен

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп до ОЈО Прилеп поднесе кривична пријава против Т.Н. (53) од Прилеп поради постоење на

Top News Македонија Последни Вести

МТСП: Се уште важи мерката за ослободување од работа на родител чие дете оди во градинка

Се уште важи мерката на Владата за ослободување од работа на еден родител на дете кое оди во градинка, појасни