Марк Цукерберг сподели фотографија од својата бремена сопруга со која го чека третото дете

0
189

МАРК ЦУКЕРБЕРГ објави фотографија на Инстаграм со бремената сопруга Присила со која го очекува третото дете.

 

„Среќна Нова Година! За сите авантури и љубов што доаѓаат во 2023 година“, напиша 38-годишниот основач на Фејсбук и Мета, кој со сопругата Присила Чан веќе има две деца, седумгодишната ќерка Максима. роден во декември 2015 година и петгодишниот Август, роден во август 2017 година. На фотографијата објавена на 1 јануари, Цукерберг е облечен во смокинг, а едната рака ја има на трудничкиот стомак на неговата сопруга.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mark Zuckerberg (@zuck)

index.hr