More

  Марк Цукерберг сподели фотографија од својата бремена сопруга со која го чека третото дете

  МАРК ЦУКЕРБЕРГ објави фотографија на Инстаграм со бремената сопруга Присила со која го очекува третото дете.

   

  „Среќна Нова Година! За сите авантури и љубов што доаѓаат во 2023 година“, напиша 38-годишниот основач на Фејсбук и Мета, кој со сопругата Присила Чан веќе има две деца, седумгодишната ќерка Максима. роден во декември 2015 година и петгодишниот Август, роден во август 2017 година. На фотографијата објавена на 1 јануари, Цукерберг е облечен во смокинг, а едната рака ја има на трудничкиот стомак на неговата сопруга.

   

  View this post on Instagram

   

  A post shared by Mark Zuckerberg (@zuck)

  index.hr

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  0.8 ° C
  0.8 °
  0.8 °
  75 %
  1kmh
  20 %
  Fri
  3 °
  Sat
  7 °
  Sun
  0 °
  Mon
  -0 °
  Tue
  2 °
  spot_imgspot_img