More

  Закана за бомба на скопскиот аеродром – по проверките МВР утврди дека заканата е лажна

  “Меѓународниот Аеродром Скопје денеска доби закана преку електронска пошта за поставена експлозивна направа и случајот веднаш го пријавивме во Министерството за внатрешни работи. Единици на МВР веднаш ги презедоа сите неопходни мерки и проверки и утврдија дека заканата е лажна.”

  извор: ТАВ Македонија

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  scattered clouds
  -1.2 ° C
  -1.2 °
  -1.2 °
  59 %
  1.5kmh
  40 %
  Wed
  1 °
  Thu
  2 °
  Fri
  5 °
  Sat
  6 °
  Sun
  7 °
  spot_imgspot_img