(ВИДЕО) Левица: Со сите сили спречуваме ШВЕРЦЕРАТ во Собрание!

0
193

На собраниската седница, двајцата пратеници на #Левица со фрлање на амандмани ја прекинаа седницата со пола час пауза! Широката коалиција СДС-ДУИ-ДПМНЕ насилничнички и неделовнички ги одби амандманите на Левица.
Единствената опозиција во Собранието ДЕНЕС физички ќе ја брани македонската демократија од трите квинслишки партии, се вели во објавата од Левица.

извор: ФБ Левица