Претепан чувар во библиотека во Центарот на Скопје

0
183

На 28.01.2023 во 20.00 часот во Полициска станица Центар, Ч.Д.(60) од Скопје пријави дека околу 19.00 часот во просторија од библиотека на подрачјето на Центар, додека бил на своето работно место како чувар во библиотеката, бил физички нападнат од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

извор? МВР