More

  (ВИДЕО) Силниот ветар во Хрватска преврти камион

  Како што пренесува порталот SiB.hr, силниот ветер денеска превртел камионска приколка на патот Кула-Кутјево.

  Читател им испратил видео на кое се гледа како ветрот превртува приколка од камион, кој потоа го влече и камионот заедно со него.

   

  sib.hr

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  light intensity drizzle
  13.8 ° C
  13.8 °
  13.8 °
  77 %
  1kmh
  100 %
  Tue
  14 °
  Wed
  16 °
  Thu
  18 °
  Fri
  20 °
  Sat
  21 °
  spot_imgspot_img