More

  Разбиена албанско-бугарска нарко група

  Белгиската полиција разбила албанско-бугарска нарко група која била активна на територијата на оваа земја.

  – Во акцијата уапсени се 11 лица, извршена е котрола во нивните домови во повеќе градови во Белгија, при што запленети се четириесет килограми кокаин и тринаесет килограми хероин, 100 илјади евра, за кои постојат основи на сомнение дека се стекнати од продажба на дрога, 12 парчиња огнено оружје, повеќе палети со тутунски производи и неколку возила – јави Ора њуз.

  Наркобандата користела возила опремени со скриени прегради за транспорт на дрога што доаѓала од Холандија, дистрибуирајќи ја во Белгија и Обединетото Кралство.

   

  skopskoeho.mk

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  18.8 ° C
  18.8 °
  18.8 °
  32 %
  1kmh
  0 %
  Mon
  19 °
  Tue
  16 °
  Wed
  17 °
  Thu
  18 °
  Fri
  20 °
  spot_imgspot_img