More

  Акција на МВР – се приведуваат улични дилери на дрога, меѓу нив и наставничка

  МВР ја потврди информацијата дека попладнево во тек е голема полициска акција во Скопје во која се приведени улични дилери на дрога. Меѓу уапсените била и наставничка од едно скопско основно училиште.

  МВР најави повеќе детали по завршување на акцијата.

  извор: Република 

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  11.8 ° C
  11.8 °
  11.8 °
  47 %
  1kmh
  0 %
  Thu
  12 °
  Fri
  19 °
  Sat
  22 °
  Sun
  16 °
  Mon
  11 °
  spot_imgspot_img