Акција на МВР – се приведуваат улични дилери на дрога, меѓу нив и наставничка

0
115

МВР ја потврди информацијата дека попладнево во тек е голема полициска акција во Скопје во која се приведени улични дилери на дрога. Меѓу уапсените била и наставничка од едно скопско основно училиште.

МВР најави повеќе детали по завршување на акцијата.

извор: Република