More

  Пецаков: Започнавме со изградба на нова пешачка патека во стариот дел на градот

  Започнавме со изградба на нова пешачка патека во стариот дел на градот. Патеката се протега од Плаошник до Канео и е во должина од 80 метри, а ќе биде поплочена со камен. Со реализацијата на оваа патека се збогатуваат пешачките патеки во стариот дел на градот.
  Покрај оваа активност, на веќе постоечката патека од Канео до Лабино во тек се активности за поставување на нова заштитна ограда по должина на патеката.
  Вредноста на проектот е 500 000 денари, а средствата се обезбедени од Буџетот на Општина Охрид, напиша на својот ФБ профил градоначалникот Кирил Пецаков.

  извор: ФБ Кирил Пецаков

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  6.8 ° C
  6.8 °
  6.8 °
  65 %
  1kmh
  0 %
  Thu
  10 °
  Fri
  19 °
  Sat
  22 °
  Sun
  15 °
  Mon
  9 °
  spot_imgspot_img