More

  (ВИДЕО) Најмалку три лица загинаа, неколку се повредени во сообраќајка на патот Цетиње – Будва

  Најмалку три лица загинаа, а неколку лица се повредени при пад на автобус во провалија на патот Цетиње-Подгорица, кај местото Обзовица.

  На местото на несреќата се испратени сите расположливи полициски сили од Будва и Цетиње, а на пат кон Обзовица се и припадници на специјалните полициски единици.

  Несреќата се случила околу 12.10 часот, јавуваат црногорските медиуми.

  На снимката од местото на настанот се гледа како автобусот лежи во провалија, додека спасувачите и полицијата ги извлекуваат повредените патници.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img