МВР: Нема никакви киднапери, ниту одземено дете

0
57

Министерството за внатрешни работи ги демантира информациите пласирани преку социјалните мрежи за киднапирања.

– Нема ниту едно одземено дете, ниту било какви киднапери. Апелираме да не се шират дезинформации по социјалните мрежи кои имаат за цел да ги вознемират граѓаните. Полицијата е присутна насекаде и ја гарантира безбедноста на граѓаните, се наведува во соопштението од МВР

извор:МВР