More

  Адвокатот Тома Фила: Никогаш нема да го објавам писмото што Лаушевиќ ми го прати од затвор

  Жарко Лаушевиќ почина на 63-годишна возраст, по кратко и тешко боледување, а од него се простуваат многу јавни личности, меѓу кои и адвокатот Лаушевиќ, Том Фила, кој го бранеше актерот на суд, објави Република . 

  Прекрасен човек кој имаше тажна и тешка судбина. Го бранев за двојното убиство и ранувањето на еден во Црна Гора. За него го имам најголемиот спомен што го чувам со години. Никогаш не сум добил толку емотивно писмо од клиент. Никогаш, никогаш не сум го објавил, ниту сакам.Да не играше во претставата „Свети Сава“, немаше ни пиштол во чантата да носи. Се плашеше некој да му го земе од автомобилот. Тоа беше едно од најтешките искушенија. Ми се чинеше дека сите се против него-смета Фила.

   

  извор: Република 

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  2.8 ° C
  2.8 °
  2.8 °
  87 %
  1kmh
  100 %
  Thu
  9 °
  Fri
  13 °
  Sat
  15 °
  Sun
  10 °
  Mon
  6 °
  spot_imgspot_img